banner

Договір оренди квартири: зразок та правила заповнення документа

10 лютого 2021 року
icon 465

Договір оренди квартири: зразок та правила заповнення документа

Оренда зустрічається у всіх царинах життя та діяльності людини. З її допомогою можна отримати для використання комерційну або житлову площу на певний термін. Щоб захистити обидві сторони від обману та махінацій, потрібен договір оренди квартири. Це офіційний документ, який містить усі необхідні умови, реквізити партнерів, їхні права та обов'язки, а також грошову суму, яку виплачує за користування нерухомістю орендар.

Загальні умови орендного договору

Закони України регламентують орендні відносини широким переліком законодавчих актів. Це глави 58 та 59 Цивільного кодексу України, глава 30 ЦК — саме в них прописані основні характеристики договору.

picture

Головними умовами, без яких договір оренди житлового приміщення може бути визнаний недійсним є:

 • опис приміщення, яке передається в оренду;
 • Приклад:
  Приміщення, яке передається в оренду за цим Договором (надалі іменується "квартира"), має загальну площу 31.9 м², складається з однієї кімнати, належить до житлового фонду

 • на якій підставі передається приміщення;
 • Приклад:
  Приміщення, яке передається в оренду за цим Договором (надалі іменується "квартира") належить Орендодавцеві на праві власності, що підтверджується свідоцтво про право на спадщину, серія та номер: 00-0000, виданий 12.12.2012, видавник: державна нотаріальна контора.

 • адреса за якою знаходиться приміщення;
 • Приклад:
  Приміщення, яке передається в оренду за цим Договором (надалі іменується "квартира") знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Лексіт, буд. 50, кв. 10

 • на якій період передається в оренду;
 • Приклад:
  Квартира надається в оренду на строк з 01 січня 2020 року по 01 січня 2021 року. Дія Договору може бути продовжена за письмовою згодою Сторін не пізніше ніж за місяць до закінчення дії даного Договору.

 • за яку плату передається в оренду.
 • Приклад:
  Орендна плата за користування квартирою складає 10 000 (десять тисяч) гривень за місяць.

Детальніше про ключові(головні) умови договору оренди читайте далі, або завантажуйте безкоштовно шаблон договору оренди від Lexit.

Від угод іншого формату, зокрема купівлі-продажу, договір оренди квартири зразок має інший зі своїми ознаками:

 • за змістом договору майно передається не у власність, а для тимчасового користування з можливими обмеженнями (на ремонт, часовий проміжок користування);
 • майно має обов'язково бути повернене орендодавцю після того, як строк дії договору закінчиться або його буде достроково розірвано;
 • за користування особистим майном, переданим в оренду, стягується плата, розмір якої встановлюється заздалегідь.

Це головні умови, які відрізняють типовий договір оренди квартири від інших офіційних угод, що можуть формуватися між сторонами правовідносин.

Детальніше про ключові та важливі умови договору оренди

У правовій царині ключовими або істотними називають ті умови договору, без яких документ вважається недійсним, тобто його можна оскаржити визнати недійсним. Детальніше про пункти:

 1. Предмет. Зразок договору оренди квартири передбачає тільки майно, яке має індивідуальні характеристики та може бути повернене у незмінному вигляді. У цьому випадку предметом є сама квартира, потрібно вказати її точну адресу, площу та інші характерні ознаки. Обов'язково вказується вартість майна, створюється його опис, щоб уникнути суперечок стосовно стану на момент повернення.
 2. Розмір орендної плати. Договір оренди житла завжди є платним, адже передбачає виплату певної суми за період використання житлової площі. Окрім точного розміру платні, в документі потрібно вказати періодичність її внесення, строки перерахування та форму (вона може бути грошовою або натуральною). Договір найму житла зразок якого є типовим, має містити в собі особливості сплати комунальних рахунків. Вони можуть входити до суми оренди або сплачуватися орендарем окремо за квитанціями, що надходять.
 3. Термін дії. Сторони самостійно обговорюють строк оренди та вказують його у договорі співпраці. Якщо не вказати часу, протягом якого діє договір, він буде безстроковим. Також необхідно внести дані про пролонгацію угоди та можливості дострокового розірвання, щоб уникнути спірних моментів.
 4. Мета оренди. Договір оренди квартири 2021 року передбачає використання нерухомості тільки для особистого проживання. Для більшої захищеності варто вказати можливість або неможливість суборенди, заборону комерційної діяльності, укладання договору на користь третіх осіб.
 5. Ремонт або інші дії для покращення умов. Зазвичай договір найму житла передбачає обов'язок орендодавця проводити капітальний ремонт, а на орендаря покладається поточний ремонт. Варто якомога точніше вказати, що в квартирі має робити орендар, а що — орендодавець, тоді за потреби ремонту можна буде апелювати до офіційного тексту.

Договір оренди квартири скачати можна у відкритих джерелах, щоб адаптувати до власних потреб. Потрібно самостійно прочитати та проаналізувати текст угоди, щоб знизити ризики виникнення спірних ситуацій. LEXIT пропонує свої послуги та консультації щодо складання та оформлення договорів оренди, які працюватимуть та будуть безпечними.

ОТРИМАТИ ПЕРЕВІРЕННИЙ ДОГОВІР ОРЕНДИ:


Останні статті

27 січня 2019 року

Статут ТОВ 2018 року: особливості складення

6 червня 2020 року

Як закрити ФОП у 2020 році

10 лютого 2021 року

Договір оренди квартири: зразок та правила заповнення документа