background

Статут ТОВ 2018 року: особливості складення

27 січня 2019 року
5609

У зв’язку з прийняттям у червні минулого року нового закону щодо діяльності ТОВ та ТДВ статутна документація цих форм господарчої діяльності наразі потребує редагування. Згідно з правовими нормами про статут ТОВ 2018 року, відтепер у ньому мають бути обов'язково присутні наступні пункти:

  • Повна та скорочена назва ТОВ;
  • Визначені керуючі органи компанії та ретельно прописані повноваження, які вони мають. Також потрібно вказати процедуру прийняття рішень керівництвом ТОВ;
  • Розписана процедура включення осіб до лав засновників чи учасників товариства з обмеженою відповідальністю та порядок виключення з них.

Додатково припускається включення до статуту додаткової інформації такої як:

  • юридична адреса (Місцезнаходження товариства); *детальніше про юр.адресу читайте в нашій статті "Сучасна юридична адреса у Києві – яку обрати?"*
  • розподіл часток між засновниками;
  • інформація про засновників;
  • іншої інформації якщо вона не вступає у протиріччя з діючим законодавством.

Додаткові пункти статуту ТОВ 2018

Окрім обов'язкових пунктів з 2018 року до нього можна включати також дані про розмір статутного капіталу та його розподіл поміж засновниками. Можна додатково вказати інформацію про мету діяльності ТОВ та його місцезнаходження.

Важливо знати: відтепер документ статуту ТОВ має проходити нотаріальну верифікацію. Ознайомитися зі зразком типового статуту ТОВ 2018 ви можете на нашому сайті.

Порядок проходження реєстрації та повторної реєстрації для статуту ТОВ з 2018 року

Якщо ви є засновником чи співзасновником ТОВ, яке реєструється вперше після 17 червня 2018 р., вам потрібно одразу ж подати до ЄДР оновлену редакцію статуту ТОВ. У випадку, якщо ви заснували ТОВ раніше 2018, вам необхідно пройти повторну реєстраційну процедуру. Для внесення редагувань у вже існуючий та зареєстрований документ потрібні наступні документи:

  • Протокол зборів учасників товариства чи рішення засновника про внесення змін до тексту статуту;
  • Безпосередньо новий статут ТОВ у останній редакції;
  • Реєстраційну картку за формою №3.

Також у випадку, коли внесення змін здійснює довірена особа, вам знадобиться доручення на її ім'я. Всі документи потребують нотаріального засвідчення.

Вартість та строки здійснення перереєстрації ТОВ

Щоб повторно зареєструвати статутний документ безкоштовно, потрібно здійснити його редакцію та подання до Єдиного Державного Реєстру до 17.06.2019 року. Після настання цієї дати кожен підприємець, який прострочив подання нової редакції статуту ТОВ у 2018-2019 роках буде зобов’язаний сплатити мито у розмірі 600 гривень.

Не зволікайте з перереєстрацією статуту свого ТОВ – знайомтеся зі зразком актуального статуту та пройдіть повторну реєстрацію у найближчий час.


Останні статті

Image

28 січня 2019 року

Сучасна юридична адреса у Києві – яку обрати?

Image

27 січня 2019 року

Статут ТОВ 2018 року: особливості складення

Image

6 червня 2020 року

Як закрити ФОП у 2020 році